Gdynia 29.06.2024

To dotychczas nasza najciekawsza realizacja! Łącząca historię, industrializm, beton, ludzi, sztukę i naturę!
Posadzony w ramach festiwalu Gdynia Design Days ParkLAS jest wisienką na torcie tegorocznego hasła Uzdrowisko-Gdynia. Bo las uzdrawia – nie tylko glebę, nie tylko przyrodę, ale też ludzi.
Poczuliśmy to sadząc razem z Wami tą żywą instalację. Wy możecie poczuć tą uzdrawiającą moc obserwując, jak ParkLas się rozwija i zmienia tą przestrzeń.
 
Ożywiliśmy zdegradowaną ziemię przed PPNT. W miejsce koszonego trawnika posadziliśmy prawie 40 gatunków drzew i krzewów, pnączy czy 20 gatunków leśnego runa – łącznie ponad 700 szt. roślin i kłączy! Wypełniliśmy życiem i bioróżnorodnością przestrzeń pomiędzy betonowymi kolumnami, które dekady czekały na swoje przeznaczenie. Z czasem zostaną dosłownie wchłonięte przez las. Zaszczepiliśmy tu też geofity, glebę i grzyby mikoryzowe „starych lasów”. Poza tym, co widzimy w lesie, co cieszy nasze zmysły zielenią, szumem liści i zapachem mchu, znajduje się niewidoczne dla ludzi. Cyrkularność życia, symbiotycznej współpracy i nieodgadnionej dla nas komunikacji każdego żyjącego tu organizmu.
Dziękujemy każdemu z Was za udział, bardzo pozytywną energię i tyle dobrych słów.
Dziękujemy za to doświadczenie 👏👏👏

 fot. Michał Algebra

 

 

Umiejętności

, , , ,

Opublikowano w dniu

2024-06-29