Gdańsk ul. Zabłockiego 3/Nałkowskiej 16.03.2024

16.03.2024 Zakład Utylizacji w Gdańsku zaprosił nas na kolejną akcję sadzenia z wykorzystaniem produkowanego z odpadów frakcji bio kompostu. Po zimowej przerwie wróciliśmy do Gdańska. Wiosna powoli budzi się do życia a mieszkańcy coraz chętniej wychodzą na spacery. Wielu z nich zatrzymuje się obok nas jeszcze w trakcie przygotowania inwestycji oraz przed eventem, pyta co my tu wyprawiamy a potem wraca w dniu imprezy zwartych i gotowych do zmieniania swojego najbliższego otoczenia. Wśród mieszkańców pojawia się też pani Aleksandra Dulkiewicz- prezydent miasta Gdańsk, która sadzi pierwsze drzewo na przygotowanym terenie.

Pogoda dopisuje, energia rośnie z każdym kolejnym drzewkiem trafiającym do ziemi. Poza lokalną społecznością spotykamy też osoby, które przyjechały z Gdyni i innych pobliskich miejscowości, żeby móc dołączyć do akcji. Jest też sporo przedstawicieli narodowości ukraińskiej, którzy tęsknią za własnymi ogrodami, opuszczonymi w lęku przed wojną. Sadząc razem z nami łączą się z matką naturą i swoimi opuszczonymi domami. Po kilku godzinach wspólnej pracy ściółkujemy nasadzenia i ogradzamy las żeby ograniczyć odwiedziny ciekawskich dzików.

I patrzymy z dumą na kolejny gdański mikroLas. Wracamy do Gdańska za tydzień – dalej zmieniać oblicze tego pięknego miasta 🙂

 

 

Umiejętności

Opublikowano w dniu

2024-03-16