W dniu 30 listopada 2023 roku w Warszawie podczas Gali Logistyki, Transportu i Produkcji – dorocznego święta logistyki, wyłoniono laureatów konkursu Green Designer 2023.

Green Designer to nowy projekt Eurologistics Media Group, powstały w odpowiedzi na zmiany zachodzące w gospodarce. Rosnący wpływ zrównoważonego rozwoju i działań proekologicznych na funkcjonowanie firm sprawiły, iż postanowiono powiększyć grono wyróżnień wręczanych podczas Gali Logistyki, Transportu i Produkcji o nową nagrodę.

W ramach programu gromadzimy i nagradzamy projekty ekologiczne w sektorach logistyki, transportu, magazynowania oraz w budownictwie obiektów przemysłowych. Kryteria oceny projektu to efektywność ekologiczna, innowacyjność, współpraca oraz zrównoważony rozwój.

Wyróżnienie w konkursie otrzymała firma FOREST MAKER za Mikro las według metody Akiry Miyawaki.

Nagrodzony został projekt dotyczący możliwości zastosowania na terenie centrów logistycznych unikatowego rozwiązania, jakim są lasy kieszonkowe. Nowatorska metoda przygotowania gleby zapewnia dużo szybszy wzrost roślin, przez co na terenach przemysłowych powstają enklawy bioróżnorodności, które wchłaniają CO2 i pozytywnie wpływają na samopoczucie pracowników.

Nagrodę dla firmy podczas Gali Logistyki, Transportu i Produkcji odebrał dyrektor ds. rozwoju i organizacji, Pan Dariusz Słowiakowski.

Eurologistics Media Group to lider na polskim rynku wyspecjalizowanych czasopism oraz wydarzeń dla sektorów logistyki, transportu i produkcji. Firma istnieje od 2000 roku i zorganizowała kilkaset spotkań dla menedżerów, szukających źródeł wiedzy i inspiracji do rozwoju nadzorowanych przez siebie operacji. Od samego początku istnienia wydawnictwa na rynek trafia czasopismo Eurologistics, poświęcone zarządzaniu łańcuchem dostaw, zaś jego cyfrowym przedłużeniem jest portal log24.pl.

Gala Logistyki, Transportu, Produkcji to największe spotkanie przedstawicieli top managementu z branży logistyczno-transportowo-produkcyjnej, podczas którego ogłaszane są wyniki badania satysfakcji klientów Operator Logistyczny Roku. Tego wieczoru poznajemy również laureatów konkursu Produkt Innowacyjny dla Logistyki, Transportu, Produkcji oraz wyniki badania Supply Chain Designer.